healthy eating

6 Ways to SAVE at the Grocery Store

1 | Skip the chips! And other nutrient-void snacks.  I know for some, 2 bags for $5 sounds like a great deal, but there are two very important reasons why it’s not.  First, that equates to $5 PER POUND.  People say fruit and veggies are expensive, but I’ve never seen any produce that cost $5 …

6 Ways to SAVE at the Grocery Store Read More »